جدیدترین تکنولوژی اندازه گیری هوش چندگانه
نتایج آزمون هوش چندگانه

می خواهید میزان هریک از هوش های خود را بدانید؟

انواع هوش
هوش منطقی و ریاضی - فراصنعت
هوش فضایی - فراصنعت
هوش بدنی حرکتی- فراصنعت
هوش درون فردی- فراصنعت
هوش برون فردی - فراصنعت
هوش طبیعت گرا - فراصنعت
هوش موسیقی - فراصنعت
هوش زبانی - فراصنعت

هاوارد گاردنر در سال 1983مجموعه هوشهای درونی افراد را به هشت گروه مجزا تقسیم بندی نمود. وی اعلام نمود که میزان هریک از این هوشها در افراد مختلف متفاوت است. گاردنر از انواع هوش تحت عنوان هوش فضایی، زبانی کلامی، منطقی ریاضی، جسمی حرکتی، موسیقیایی، بین فردی، درون فردی و هوش طبیعت گرایانه در وجود افراد نام برده است. ویژگی های هریک از هوشها متفاوت از بقیه است. افراد همه این هوشها را به صورت مساوی در خود ندارند، بلکه میزان هریک در وجود افراد متفاوت است و معمولا در تعدادی از آنها سرآمد هستند. افراد در صورت داشتن آگاهی کامل از این ویژگی ها و توانمندی ها می توانند در مسیر رشد و بالندگی قدم برداشته و به شکوفا شدن استعدادهای پنهانی خود کمک شایانی نمایند.

در مورد انواع هوش بیشتر بدانید.

پس از انجام آزمون، میزان هریک از هوشهای 8 گانه نهفته در وجود افراد به صورت درصدی مشخص می گردد. متناسب با میزان توانمندی افراد جدول های پیشنهادی جهت تحصیل و آموزش و انتخاب شغل در رشته های اصلی و تخصصی به فرد اعلام می گردد. این پیشنهادات آموزشی و تخصصی مطابق استانداردهای جهانی یونسکو در 10 رشته اصلی آموزشی و 10 زیر رشته اصلی به فرد متقاضی تحویل می گردد. تعیین و مشخص نمودن حالت فیزیولوژیکی افراد مانند استرس، میزان تنش، پرخاشگری، تهاجم پذیری و … از جمله دیگر نتایج مهم این آزمون می باشد. بخشی از نتایج آزمون هوش چندگانه را در ذیل مشاهده می کنید.

نتایج آزمون هوش چندگانه

نتایج این تست قابل استفاده برای خود فرد متقاضی، خانواده ها، مدارس و سازمانی که فرد را استخدام می نمایند است و هر یک می توانند به نحوی از ویژگی های آن استفاده کنند.

برای خواندن ویژگی های آزمون هوشهای چندگانه اینجا کلیک کنید.
tw fb be gh
2019 © فراصنعت
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟