جدیدترین تکنولوژی اندازه گیری هوش چندگانه
هوش چندگانه

انتخاب رشته اصولی و متناسب با هوش خود داشته باشیم. اما چگونه؟

توسط admin, 18 آذر 1398

انتخاب رشته

چگونگی انجام انتخاب رشته علمی و درست در دبیرستان ها همواره مورد نقد و صحبت بوده است. سنجش انواع هوش به کمک تکنولوژی دستگاه اندازه گیری هوش چندگانه یکی از بهترین راه ها برای انتخاب رشته اصولی در دبیرستان ها می باشد.

انسان ها در مسیر زندگی خود با انتخاب ها و چالش های مختلفی روبه رو می شوند. مسلما بخشی از انتخاب های افراد در کودکی توسط دیگران گرفته می شود. اما با رشد و بالندگی، انتظار می رود تا انسان ها نسبت به انتخاب های خود حساس تر بوده و با ظرافت بیشتری انتخاب نمایند.

یکی از اولین انتخاب های افراد در مسیر زندگی، انتخاب رشته تحصیلی و تصمیم برای ورود به هر یک از رشته های نظری، فنی حرفه ای و یا کار و دانش و پس از آن ورود به دانشگاه و یافتن شغل مورد علاقه است. در گذشته روند انتخاب رشته دانش آموزان در دبیرستان ها معمولا با فشار خانواده ها و صلاحدید آنها صورت می گرفت.

در شرایط فعلی و با گذشت زمان عوامل دخیل در این فرآیند بیشتر شده است. از جمله این موارد می توان به عوامل خانوادگی، میزان شناخت افراد از خود، شرایط محیطی متفاوت و تاثیر آن بر روی افراد، علاقه مندی به موضوعات مختلف، رقابت در میان دوستان، رشته تحصیلی در دانشگاه و … اشاره نمود.

انتخاب رشته اصولی

با پیشرفت جوامع و شکل گیری ابزارهای موجود، علاقمندی در خصوص شناخت از خود گسترش یافت و بر جذابیت های آن افزوده شده است. انواع آزمون های موجود که به صورت آنلاین و یا به صورت مراجعه حضوری تحت عنوان آزمون های روان سنجی، آزمون مشخص کننده تیپ شخصیتی، آزمون های تعیین هوش، آزمون سنجش و اندازه گیری هوش و … از افراد مختلف گرفته می شود، تلاشی است که در سده های گذشته توسط جامعه روانشناسان و روان کاوان جهت سنجش تیپ های شخصیتی، اندازه گیری میزان هوش و مشخص کردن انواع هوش ها صورت گرفته تا به شناخت افراد از خود کمک بیشتری نماید.

همه این اقدامات تلاشی است جهت بهبود انتخاب های افراد و کمک جهت رسیدن به جایگاه درست در طول زندگی. دانشمندان از گذشته در تلاش برای سنجش و اندازه گیری انواع هوش در وجود افراد بوده اند. هاوارد گاردنر در سال 1983 تئوری هوش چندگانه را مطرح نمود. بر اساس این نظریه، افراد دارای هشت نوع مختلف هوش هستند.

اندازه گیری حرکات میکرونی

هم چنین از دیرباز دانشمندان به دنبال اندازه گیری لرزش های ریز و میکرونی در انسان ها بوده اند. این ایده آنها را به سمت ثبت و اندازه گیری حرکات میکرونی و توسعه تکنولوژی جهت اندازه گیری این حرکات هدایت نمود. در این راستا دانشمندان دانشگاه MIT آمریکا به دنبال ایجاد تکنولوژی و دستگاهی برای مشخص کردن حرکات میکرونی مغز انسان و اندازه گیری انواع هوش در وجود انسان بودند. در نهایت آنها موفق شدند با به کارگیری تکنولوژی از طریق اندازه گیری حرکات میکرونی سر انسان و بررسی پاسخ های دریافتی به محرکهای نمایش داده شده به تحلیل ساختار ذهنی و آنالیز هوش های درونی افراد براساس انواع هوش هشت گانه گاردنر بپردازند.

اندازه گیری حرکات میکرونی

از دیرباز دانشمندان به دنبال اندازه گیری لرزش های ریز و میکرونی در انسان ها بوده اند. این ایده آنها را به سمت ثبت و اندازه گیری حرکات میکرونی و توسعه تکنولوژی جهت اندازه گیری این حرکات هدایت نمود. در این راستا دانشمندان دانشگاه MIT آمریکا به دنبال ایجاد تکنولوژی و دستگاهی برای مشخص کردن حرکات میکرونی مغز انسان و اندازه گیری انواع هوش در وجود انسان بودند. در نهایت آنها موفق شدند با به کارگیری تکنولوژی از طریق اندازه گیری حرکات میکرونی سر انسان و بررسی پاسخ های دریافتی به محرکهای نمایش داده شده به تحلیل ساختار ذهنی و آنالیز هوش های درونی افراد بپردازند.

دانستن میزان هر یک از هوش ها و داشتن شناخت بهتر از خود در هنگام اتخاذ یکی از مهم ترین انتخاب های اساسی افراد در دبیرستان و هنگام ورود به دانشگاه ضروروی می باشد. و باعث جلوگیری از اتلاف منابع و سرمایه های اجتماعی می شود. با این تکنولوژی، زمان آن است تا انتخاب های سنتی در دبیرستان و مدارس را متوقف کرده و دانش آموزان با آگاهی بیشتر و استوارتر در مسیر رشد و آینده خود قدم بردارند. و از اتلاف وقت خود و سرمایه جلوگیری نمایند. استفاده از این تکنولوژی تنها 8 دقیقه زمان از افراد می گیرد اما آگاهی هایی که به افراد می دهد می تواند به عنوان نقشه ای راهگشا برای تمام طول مسیر زندگی افراد باشد.

توسط admin

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × سه =

tw fb be gh
2019 © فراصنعت
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟