جدیدترین تکنولوژی اندازه گیری هوش چندگانه

اندازه گیری هوش چندگانه با تکنولوژی Multiple Inteligence Test

 

با توجه به نظریه های مختلف و تئوری های اثبات شده تمام مردم یک هوش ندارند بلکه تعدادی هوش مستقل دارند. این هوش در افراد مختلف و متفاوت می باشد. دانشمندان همواره در تلاش هستند تا به طریقی بتوانند میزان هوش و نوع هوش را در وجود افراد اندازه گیری نمایند.

اندازه گیری هوش به روش های گوناگونی صورت می گیرد که اکثر تستها به صورت کاغذی و پرسش نامه ای بوده و معمولا فرآیند تحلیل آنها با جهت گیری همراه است.تکنولوژی سنجش و اندازه گیری هوش چندگانه (Multiple Inteligence Test) به تحلیل واکنش های احساسی در وجود افراد براساس نظریه هاوارد گاردنر و مشخص نمودن12 نوع هوش می پردازد.

مزیت ها و تکنولوژی اندازه گیری هوش چندگانه

از مزیت های این تست و دستگاه می توان به کوتاه بودن این فرآیند و سیستماتیک بودن آن و عدم اتصال هیچ نوع کابل تماسی به بدن و مغز انسان، اشاره نمود. این تکنولوژی با اندازه گیری حرکات میکرونی سر انسان، و بررسی پاسخ های دریافتی به محرکهای نمایش داده شده به تحلیل ساختار ذهنی و آنالیز هوش های درونی افراد می پردازد. این تکنولوژی با تحلیل پاسخ های درونی به کمک دوربین دیجیتالی متصل به مانیتور و پاسخگویی فرد به 12 زوج سوال به همراه تصویر مرتبط با هریک از سوالات، عمل میکند.

این تکنولوژی در دانشگاه MIT آمریکا و توسط دانشمندان آمریکایی ابداع و سپس توسط دانشمندان روسیه ای توسعه داده شد. به کمک این تکنولوژی در زمان انجام تست، عکس العملهای حسی و احساسی فرد 600 بار درثانیه توسط سیستم و بطور لحظه ای آنالیز می شود و میزان هر یک از هوش های12 گانه بلافاصله پس از اتمام 24 سوال قابل مشاهده خواهد بود. کل این فرایند 8 دقیقه بطول می انجامد. فرد تنها با نشستن مقابل یک دوربین دیجیتال، به سوالات پاسخ بله و خیر می دهد و در نهایت خروجی کار جهت تحلیل و بررسی آماده است.

این دستگاه در آمریکا، کشورهای اروپایی و کشورهای پیشرفته آسیایی از جمله ژاپن، چین و کره جنوبی عرضه شده است. تلاش این دستگاه بر این است تا با کمک نمودن به افراد آنها را در انتخاب های تحصیلی و شغلی یاری نماید. و در نهایت به جای گیری درست افراد و افزایش بهره وری جوامع منجر شود.

ویدئویی از نحوه انجام تست هوش چندگانه را در ذیل مشاهده می کنید.

tw fb be gh
2019 © فراصنعت
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟