جدیدترین تکنولوژی اندازه گیری هوش چندگانه

هدایت شغلی و استخدام نیروی انسانی

هدایت شغلی و استخدام نیروی انسانی

انتخاب شغل نیاز دوطرفه برای شخص و جامعه ای است که با استانداردهای جامعه مدرن در حال تغییر است. گزینش یک نیروی توانمند که هم سازگار با شغل مورد تصدی باشد و هم شغل متناسب با استعدادهای فرد شاغل باشد می تواند به توسعه جامعه کمک شایانی نماید.در جامعه امروز، مساله استخدام نمودن و استخدام شدن هر دو اهمیت ویژه ای برای سازمان ها و افراد جویای کار دارد. مسلما افراد همواره در تلاش برای بهتر نمودن مهارت های مرتبط با کار و حرفه خود هستند. هم چنین با توجه به اهمیتی که این موضوع برای کارفرمایان دارد و هزینه هایی که سازمان ها در استخدام با افراد جدید متحمل می شوند لازم است تا این روند را علمی تر بررسی کرده تا بتوانند از بروز هزینه های بیشتر به سازمان جلوگیری نمایند.

لذا این شرکت با ارائه ابزار روانشناختی پیشرفته در تشخیص و اندازه گیری هوشهای چندگانه و مشخص کردن استعدادهای افراد جهت تصدی مشاغل پیشنهادی، آمادگی دارد در ارتباط با گزینش نیروی انسانی شرکتها و سازمانها همکاری داشته باشد و آنها را در  شخصیت شناسی شغلی افراد پیش از استخدام یاری نماید.

فرآیند استخدام

فرایند استخدام و بحث هدایت شغلی تنها در نظر گرفتن مهارت ها و سابقه کاری افراد نمی باشد. بلکه شناخت ویژگی های ذاتی و نگرش های آنان در مورد موضوعات مختلف اهمیت ویژه ای دارد. در این راستا تست های شخصیت شناسی شغلی متفاوتی توسط گروه های روانشناسی ارایه شده است که همگی در تلاش هستند تا علاوه بر درک ویژگی های ذاتی افراد خصوصیات رفتاری آنها را نیز شناسایی کنند.

استفاده از تکنولوژی هوش چندگانه در استخدام

تکنولوژی اندازه گیری هوش چندگانه یکی از بهترین ابزارها جهت شناخت توانمندی ها و استعدادهای ذاتی و مشخص کننده ویژگی های رفتاری افراد است که در تحلیل شخصیت شناسی شغلی می توان به کرات از آن بهره برد. این سیستم علاوه بر اعلام میزان هریک از هوش های چندگانه به صورت مجزا و بیان میزان صداقت و درصد خوش بین بودن و بدبین بودن، بیان کننده حالت های رفتاری بیولوژیکی افراد مانند تنش، میزان تهاجم پذیری، تعادل، درون گرایی و برون گرایی، خود تنظیمی، میزان شکاکی، میزان انرژی مستتر در انسان ها و …. را اعلام می کند.

شناخت ویژگی های شخصیتی و نگرشی در مقایسه با مهارت های فنی بسیار سخت تر و پیچیده تر است، چرا که اکثر تست های رایج تک بعدی و به صورت پرسش نامه های بسیار طولانی و کسل کننده هستند و توانایی سنجش چندین عامل را با یکدیگر در مدت زمان کوتاه ندارد. اما تست سنجش هوش چندگانه تنها در مدت زمان 8 دقیقه بدون وصل تجهیزات تماسی خاص و بدون لحاظ کردن نظرات شخصی فرد ارزیاب این مهم را برای مدیران منابع استخدامی انجام می دهد. لازم به ذکر است خطای اندازه گیری این تکنولوژی کمتر از 5 درصد است.

مارک مورفی در کتاب خود با عنوان استخدام به خاطر نگرش، خاطر نشان می کند که حدود نیمی از استخدام‌ های جدید، در طول ۱۸ ماه نخست، با شکست مواجه می ‌شوند. مسلما دلیل این شکست، فقدان مهارت‌ نیست (تنها ۱۱ درصد مسئله به عدم وجود مهارت در کارکنان تازه استخدام شده بر می‌گردد. ) این در حالی است که حدود ۸۹ درصد از شکست ‌ها به دلایل نگرشی مانند هوش عاطفی، انگیزش و رفتارهای سازمانی ناشی از نگرش بر می‌گردد. و این امر اهمیت موضوع شخصیت شناسی شغلی را بیشتر نمایان می کند.

استخدام براساس انواع هوش
برای مشاهده نحوه انجام تست اینجا کلیک نمایید. 
tw fb be gh
2019 © فراصنعت
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟